Звіт директора за 2022-2023 н.р.

3

ДЕРЖАВНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД «ВІННИЦЬКИЙ ЦЕНТР

ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ ОСВІТИ ТЕХНОЛОГІЙ ТА ДИЗАЙНУ»
ПІДСУМКИ ДІЯЛЬНОСТІ ЗА 2022-2023н.р. ТА ПРІОРИТЕТНІ НАПРЯМКИ
РОЗВИТКУ


Сьогодні традиційно ми підводимо підсумки поточного навчального року. У 2022-2023 н.р. ми знову працювали в умовах повномасштабної війни, яку розгорнула 24 лютого 2022р. проти України російська федерація. І це не просто кривава війна, це геноцид нашого народу, екоцид, знищення інфраструктури, житла, навчальних закладів, цілих міст і сіл, грабунок наших матеріальних і культурних цінностей, депортація дорослих і дітей. За офіційними даними в Україні повністю або частково зруйновані 3262 навчальних заклади. 488 днів тривають запеклі бої, а уся територія України щоденно обстрілюється російськими крилатими ракетами і безпілотниками. Ціною сотень тисяч життів відстоюємо нашу свободу і незалежність. Прошу вшанувати хвилиною мовчання тих, хто віддав своє життя заради миру, України, кожного з нас.

З перших днів війни на базі нашого закладу освіти був створений і працює волонтерський хаб. Ми прийняли за цей період 1650 внутрішньо переміщених осіб, зараз у нас проживають більше 100 ВПО: створюємо максимально комфортні умови для їх проживання забезпечуємо їх побут. Хочу висловити велику вдячність усім, хто бере участь в організації цього питання.

Хочу відзначити тих, хто надавав перукарські послуги пораненим у шпиталях та переселенцям у наших майстернях, швейні послуги волонтерам, допомагає забезпечити побут і захист наших воїнів, хто прибирає територію і приміщення, хто чергує уночі в гуртожитку, проводить очне та дистанційне навчання, не залишає у біді колег. Усім Вам дякую за вашу громадянську позицію, патріотизм, ваше добро і вашу небайдужість.
ДНЗ «Вінницький центр професійно-технічної освіти технологій та дизайну» є державним навчальним закладом третього атестаційного рівня, який здійснює первинну професійну підготовку випускників шкіл та професійно-технічне навчання незайнятого населення, перепідготовку дорослих за індивідуальними планами з 5 інтегрованих та 6 моно професій.

За роки існування у нашому закладі путівку в життя отримали більш ніж 20,8 тис. кваліфікованих робітників для сфери послуг та промислових підприємств: кравців, закрійників, кушнірів, модисток головних уборів, вишивальниць, швачок, перукарів, візажистів, манікюрників, взуттьовиків, фотографів, годинникарів, в’язальниць, радіотелемайстрів, флористів, оформлювачів вітрин, приміщень та будівель.
Стратегічною метою Центру є забезпечення права на здобуття громадянами України професій відповідно до їх покликання, інтересів, здібностей з метою задоволення потреб економіки України у кваліфікованих робітниках.
Найцінніше у центрі – це люди: учасники освітнього процесу (здобувачі і педагоги), технічні працівники, службовці тощо.

Контингент здобувачів освіти центру станом на 01.06.2023 року становив 515 учнів, з яких 388 навчаються на основі загальної базової середньої освіти і 127 на основі повної середньої освіти, з них на І курс було зараховано 200 осіб. Середньорічний контингент складає 520 осіб.
Контингент за професіями: кравців, закрійників – 117, перукар, візажист – 194, перукар, манікюрник – 48, фотограф – 87, флорист, оформлювач – 69 осіб. Перехідний контингент на 2023-2024н.р. – 359 здобувачів освіти. Середня наповнюваність в групах складає 24 учні. Є стійка тенденція до зміни структури контингенту у бік збільшення частки професії «кравець, закрійник» відповідно до регіонального замовлення.

У 2023р. основний випуск становить 184 особи, достроковий – 5 осіб, відраховано 14 осіб. ДКР з відзнакою отримали 17 випускників. Працевлаштування випускників у 2022 р. склало більш ніж 73%.
На 2023 рік регіональне замовлення відповідно до укладених з підприємствами угод складає 200 осіб: 50-кравців-закрійників,75 візажистів, 2 манікюрників, 25 флористів,25 фотографів.

ПЕДАГОГІЧНИЙ КОЛЕКТИВ центру – це потужний колектив однодумців, який об’єднує творчих, мотивованих та здатних мотивувати здобувачів освіти на якісні результати навчання, готових до самовдосконалення, інновацій у методах і засобах надання інформації, досвідчених фахівців. Педагоги центру володіють інтерактивними технологіями, технологіями розвитку критичного мислення, STEM-технологіями, організовують роботу над проєктами, застосовують методики діагностики і розвитку творчих здібностей, а в умовах пандемії і війни – інформаційні засоби дистанційного навчання, своїм перспективним досвідом діляться через публікації у засобах масової інформації та участь у Всеукраїнських освітянських виставках, методичних семінарах і вебінарах, беруть участь і перемагають у професійних конкурсах.

Станом на 01.06.23р. у закладі працював 71 педагогічний працівник, усі мають вищу та професійну освіту, з них 26- викладачів і 26 майстрів виробничого навчання.
Серед 33 осіб, які ведуть теоретичну підготовку, – 21 має вищу кваліфікаційну категорію, що складає 63,6%, з них – 1 має педагогічне звання «старший викладач», 12- «викладач-методист».
Серед викладачів загальноосвітньої підготовки – 2 кандидати педагогічних наук, та 2 здобувача наукового ступеню.
Серед 26 майстрів виробничого навчання педагогічне звання «майстер виробничого навчання І категорії» мають 9 осіб(35%), 5 осіб – звання «майстер виробничого навчання ІІ категорії»(19%). Серед 7 вихователів -1 з вищою, 2- 2 класу; 2 – 1 кл, 2 – спец. Підвищили кваліфікацію шляхом проходження психолого-педагогічних курсів упродовж цього н.р.- 16 осіб.

Профорієнтаційна робота
В умовах карантину і війни, у яких педагогічний колектив працював останні роки профорієнтаційна робота серед учнівської молоді шкіл міста та області проводилась, в основному, в он-лайн режимі. Проте у цьому навчальному році нам вдалось провести дні відкритих дверей оф-лайн. У профорієнтаційній роботі також були задіяні також учні центру. Оголошення про набір розміщенні на сайті центру, на профорієнтаційних стендах на території центру, надруковані рекламні брошури, запущені рекламні ролики у соціальних мережах. Більш активно в соц. мережах висвітлювались події і заходи, які проходили у закладі.
Але для виконання регіонального замовлення у 2023 р. усім педпрацівникам слід активізувати профорієнтаційну агітацію.

Матеріально-технічна база і обладнання. Господарська діяльність.
Матеріально-технічна база Центру відповідає вимогам щодо організації освітнього процесу підготовки кваліфікованих робітників. Освітній процес здійснюється у 17 навчальних кабінетах і лабораторіях та 19 навчально-виробничих майстернях. Навчальні кабінети, лабораторії і майстерні забезпечені необхідним обладнанням. Кабінет і лабораторія інформаційних технологій оснащені комп’ютерною технікою, є підключення до мережі Internet. За підзвітний період зроблені ремонти у 2 навчально-виробничих майстернях з заміною покриття підлоги та частково вікон, придбане електрообладнання для манікюрників і кравців, оновлені інтер’єри загальних приміщень, покращені умови для осіб з обмеженими фізичними можливостями, проведено дезінфекцію приміщень; підготовлено теплові вузли до експлуатації в осінньо-зимовий період; проведені малярні роботи, ремонт покрівлі, ремонт стін, сходів, електромонтажні і сантехнічні роботи.

У закладі облаштовані укриття від ракетних обстрілів. Центр має відповідну матеріальну базу для проведення позаурочної роботи: актову і спортивну зали, спортивні майданчики, бібліотеку з читальним залом, зразковий народний музей почесних громадян м. Вінниці, конференц-зал, музейні експозиції. Усі бажаючі здобувачі освіти користуються пральнею, медпунктом.
Пожежно-технічний та санітарний стан усіх приміщень і споруд Центру відповідає вимогам діючого законодавства України.
Проте, обладнання, на якому навчаються учні хоч і підтримується у робочому стані, не оновлювалось останні 15 -35 років. На оновлення обладнання безумовно потрібні великі кошти. Тому заклад освіти брав участь у конкурсах проектів на створення центрів професійної досконалості і навчально-практичних центрів.

Діджиталізація освітнього простору
В освітньому процесі застосовуються інформаційно-комунікаційні технології, особливо при змішаній та дистанційній формах навчання. Для ефективної організації навчання здобувачів освіти в умовах обмеження освітнього процесу педагогічні працівники освітнього закладу використовують різні інструменти дистанційного навчання і способи взаємодії з учнями: електронну пошту, Viber, блоги, веб-сервіси (додатки Google, середовище Classroom) тощо, Всеукраїнські освітні платформи, електронні, інтерактивні, мультимедійні, підручники, посібники (колективна їх розробка засобами Learning Apps; електронні версії підручників, гіпермаркети знань (сторінки Вікіпедії); студії он-лайн освіти (Educational Era), відео конференції тощо

Загалом на балансі центру – 46 комп`ютерів, є телевізори, проектори, проте це обладнання потребує постійного оновлення. Тому педагоги центру брали участь у обласному конкурсі проектів на отримання гранту для розвитку інформаційно-комунікаційних технологій.

Професійно-практична підготовка
Професійні якості, майстерність наших випускників стають запорукою їх майбутнього працевлаштування і успішної трудової діяльності. Тому професійно-практична підготовка є, напевно, однією з найголовніших
для кожного закладу, адже вона дає можливість перевірити готовність учня до майбутньої професії.
Якісні показники професійно-практичної підготовки(відсоток учнів, які мають достатній та високий рівні навчальних досягнень):
– за результатами семестрового контролю: 85,57%;
– за результатами ККР: 84,95%
– за результатами поетапної та державної кваліфікацій: 87,9%

Професійно-практична підготовка у закладі здійснюється на випуску корисної продукції та наданні послуг населенню згідно з переліками робіт, розробленим і узгодженим методичними комісіями центру відповідно до вимог кваліфікаційних характеристик.
Завдяки соціальному партнерству з малими швейними підприємствами, перукарнями, фотосалонами, флористичними студіями і магазинами міста та області вирішуються питання проходження виробничої практики на оплачуваних робочих місцях та працевлаштування.
У 2022р. прибуток від виробничої діяльності склав 241,49 тис.грн. , що на 22 тис.грн більше, ніж у 2021році.

Теоретична підготовка.
Рівень теоретичної підготовки за підсумками семестрової атестації у цілому по центру: якість знань з предметів теоретичної підготовки – 67,52% (у минулому навчальному році – 68,32%); у тому числі загальноосвітня підготовка – 52,54%, професійна підготовка – 76,56% успішність – 95,69%( знизилась на 2,62%); середній бал – 7,31 Кращі показники серед груп: К-36-22, П-31-22, П-30-22, Ф-18-20, П-24-21, П-21-21, П-22-21.

Освітній заклад здійснює підготовку кваліфікованих робітників за Державними стандартами професійної(професійно-технічної) освіти, які побудовані за модульним принципом і основані на компетентісному підході.
Відповідно до стандартів розроблено навчально-методичну, плануючу документацію: навчальні програми, поурочно-тематичні плани, плани навчально-виробничої діяльності тощо.

У своїй роботі викладачі надають перевагу інтерактивним розвивальним особистісно-орієнтованим методам і формам навчання, технологіям розвитку критичного мислення та іншим. Широко застосовуються інформаційно-комунікаційні технології навчання. Для ефективної організації навчання здобувачів освіти в умовах обмеження освітнього процесу педагогічні працівники освітнього закладу використовували різні інструменти дистанційного навчання і способи взаємодії з учнями: електронну пошту, Viber, блоги веб-сервіси (додатки Google, середовище Classroom) тощо.

Методична робота
У 2022/2023 н. р. методична робота закладу спрямована на розвиток та професійне удосконалення педагогічних працівників, їх ознайомлення з елементами перспективного досвіду колег, обмін ефективними педагогічними знахідками, вдало дібраними формами і методами роботи, розв’язання широкого кола проблем, пов’язаних з впровадженням інноваційних технологій, дистанційної та змішаної форм навчання.

Вивчення та впровадження у практику сучасних інноваційних технологій навчання та виховання сприяло підвищенню ефективності освітнього процесу, розвитку та підвищенню професійної майстерності кожного педагога, активізації творчого потенціалу. Педагогічний колектив нашого закладу взяв участь у цьому році в Чотирнадцятій міжнародній виставці «Інноватика в сучасній освіті», де робота на тему: «Інноваційні підходи практико-орієнтованого навчання майбутніх працівників сфери обслуговування» удостоєна почесної нагороди «Лідер інновацій в освіті».

У 2022/2023 навчальному році освітній процес проходив в умовах воєнного стану і пов’язаних з ним викликів, а також в постійній взаємодії традиційної та онлайн-освіти. Цей формат впроваджується у професійній діяльності педагогічних працівників освітнього закладу через різні засоби взаємодії. Для ефективної організації навчання здобувачів освіти в умовах обмеження освітнього процесу педагогічні працівники освітнього закладу використовували форми дистанційного навчання.
Одним із напрямків методичної роботи є пошук, розвиток і підтримка обдарованої молоді.

Цей навчальний рік відзначився напрочуд активною участю творчих і креативних наших вихованців у різнорівневих конкурсах. В конкурсах фахової майстерності, які проводились впродовж навчального року здобувачі освіти показали достатній рівень професійних знань, умінь та навичок.
Завдяки роботі з творчими і обдарованими учнями ми маємо цілий ряд перемог у різних конкурсах: професійних, загальноосвітніх, спортивних. Це створює позитивний імідж нашому закладу у місті та регіоні.

У Всеукраїнському конкурсі декоративно-ужиткового мистецтва «Знай і люби свій край» – диплом І місце(керівник Федорова Л.Ю.), ІІ місце (керівник Старинець І.В.); Всеукраїнський конкурс мистецтв (багатожанровий) «Велика родина – моя Україна» – диплом ІІ місце (керівник Федорова Л.Ю.);
Всеукраїнський літературно-музичний фестиваль вшанування воїнів України «Розстріляна молодість» – диплом І місце (керівник Мазур Т.К.); ІІІ місце у Відкритому чемпіонаті м.Вінниці з волейболу серед дівчат (Каплінський Р.С.); І місце у Всеукраїнській Спартакіаді з волейболу серед здобувачів освіти ЗП(ПТ)О (тренер Каплінський Р.С.); Всеукраїнський конкурс робіт юних фотоаматорів «Моя Україно!», результатом роботи є: у номінації «Портрет (репортажний та студійний)» – дипломом ІІ ступеня та дипломом ІІІ ступеня, у номінації «Пейзаж» – дипломом І ступеня, у номінації «Репортажне фото» – дипломом І ступеня
(керівник Кубович М.О.); Фінальний чемпіонат року «Ліга призерів» з перукарського мистецтва та нігтьової естетики м. Тулуза (Франція) – ІІ місце та ХХV Міжнародного чемпіонату «Імперія краси» – два І місця (керівник Радзієвська Л.О.); обласний конкурс плакатів на військову тематику «Слава Героям –Захисникам України» – диплом І ступеня; Обласний конкурс із зарубіжної літератури «Живі сторінки моєї книги» на кращий буктрейлер за прочитаним твором – ІІІ місце серед ЗП(ПТ)О області (Овчаренко Л.Ф.); обласний етап Всеукраїнської краєзнавчої експедиції учнівської молоді «Моя Батьківщина – Україна» – І місце (керівник Овчаренко Л.Ф.); Всеукраїнський конкурс мультимедійних проектів «Врятувати від забуття» відеоролик «Будинок офіцерів – символ незламності Вінниці» – диплом учасника (керівник Бабій Л.І.).

В практиці роботи педагогів закладу є підготовка здобувачів освіти до участі в інтернет-олімпіадах та участь онлайн конкурсах організованих на різних платформах та ресурсах.
Активізувалась участь педагогів у методичних конкурсах: в обласному конкурсі «Навчання у новому форматі» номінація «Методичні рекомендації на тему «Використання формувального оцінювання здобувачів освіти» конкурсна робота «Шляхи реалізації формувального оцінювання на уроках математики і фізики» – диплом за участь (Віштал Л.Б., Кравчук О.М., Осадчук В.Г.); Обласний конкурс серед викладачів закладів професійно-технічної освіти на кращі розробки уроків у формі змішаного навчання із загальноосвітніх предметів «географія» – диплом за участь (Побережник С.С.).

У травні 2023 року відбувся конкурс методичних розробок серед педагогічних працівників освітнього закладу. Майстрами, викладачами та вихователями підготовлені методичні розробки, кращими з яких визнані роботи, підготовлені викладачами: Дацишиною Г.В.., Віштал Л.Б., Кравчук О.М., Поліщук Н.М., Сафроновим Т.К., майстрами в/н Камінською І.В., Недовесовою Т.А., Шлячук О.Ф. Активно працювали вихователі, зосередивши свою роботу на реалізації нової Концепції національно-патріотичного виховання в системі освіти України до 2025 згідно затверджених Міністерством освіти і науки Заходів щодо її реалізації. Упродовж навчального року вони провели тематичні вечори, відкриті виховні заходи на високому методичному рівні з використанням ІКТ та мультимедійних презентацій. Одним із основних способів розповсюдження перспективного педагогічного досвіду є підготовка матеріалів до друку у освітянській пресі: збірнику науково-методичних праць «Вісник професійно-технічної освіти Вінниччини», збірниках різнорівневих конференцій.

У 2022/2023 н.р. педагогічними працівниками було підготовлено 10 статей. Активну участь брали педагоги у проведенні педагогічних читань (січень 2023) на тему: «Ефективні форми, методи, засоби організації дистанційного /змішаного навчання.
Нові реалії функціонування системи освіти України», семінарів, круглих столів, вебінарів, конференцій тощо. Педагогічні працівники закладу представили на засіданнях методичних комісій та в методичний кабінет сертифікати вебінарів та конференцій про підвищення кваліфікації та підвищення (набуття) знань та навичок за різними напрямами освітньої діяльності в тому числі про організацію освітнього процесу в дистанційному та змішаному форматі. Педагоги освітнього закладу пройшли навчання за базовим рівнем курсу «Цифрові інструменти Google для освіти».

Для забезпечення ефективної методичної роботи в освітньому закладі працюють методичні комісії:
-викладачів та майстрів фотографічного профілю, загально-професійних предметів та фізичної культури – Петров Д.В.;
– викладачів загальноосвітніх предметів природничо-математичного циклу та вихователів – Осадчук В.Г.;
– викладачів та майстрів в/н перукарського профілю – Коновалова Н.С.;
– майстрів в/н та викладачів швейного та флористичного профілю – Федорова Л.Ю.;
– викладачів загальноосвітніх предметів суспільно-гуманітарного циклу – Бойчук О.Ю.

Упродовж навчального року відповідно до плану методичної роботи згідно планів роботи МК, педагогічними працівниками було організовано та проведено: з 06.03.2023 по 03.04.2023 – місячник методичної роботи в рамках якого згідно затвердженого плану: Тиждень професії «Флорист. Оформлювач вітрин, приміщень та будівель», Тиждень професії «Кравець.Закрійник», Тиждень професії «Фотограф. Оформлювач табло, віньєток та альбомів», Тиждень професії «Перукар», Тиждень української мови та літератури, Тиждень перукарської справи, тематична година до Дня народження Т.Шевченка та відео лекторій, присвячений творчості Ліни Костенко. Всі заплановані заходи пройшли на високому методичному рівні. Також впродовж навчального року було проведено Тиждень національно-патріотичного виховання, Тиждень Охорони праці, Тиждень фізики та математики, Тиждень іноземної мови, заходи до Дня української хустки «Хустку одягаю – Перемогу закликаю», Дня Соборності України, до 24 лютого під гаслом «Рік, що нас змінив, проведення освітньо-виховний проєкт, присвячений українським Великоднім традиціям, Арт-флешмоб «Розфарбуй писанку надії і перемоги». Також заходи до Дня Європи та Дня вшанування пам’яті жертв
геноциду кримськотатарського народу, Тиждень історії, заходи щодо відзначення Дня вишиванки. Активно відбувався обмін досвідом під час проведених відкритих уроків. У 2022/2023 н.р. відкриті уроки провели: Бойчук О.Ю., Осадчук В.Г., Кравчук О.М., Віштал Л.Б., Бабій Л.І., Дацишина Г.В., Сафронов Т.К., Хомрійчук В.О., Іванчишена О.В., Чухно Т.М., Осадчук Л.В., Рибачук А.В., Горичко Т.В., Поліщук Н.М., Моісеєва О.М. майстри в/н Кубович М.О., Недовесова Т.А., Шлячук О.Ф., Камінська І.В., Коновалова Н.С., Горбенко В.Я., Губерт О.М. уроки пройшли на високому та достатньому методичному рівні.

Атестація педагогічних кадрів є певним показником творчої діяльності педагогів, механізмом удосконалення якості освіти. У 2022/2023 н. р. атестувались 17 педагогічних працівників, система роботи яких вивчалася в усіх напрямках: якість проведення уроків, позакласних заходів, проводився моніторинг їх діяльності, вивчався і узагальнювався досвід роботи.
У 2022/ 2023 н.р.:підтверджено педагогічне звання «майстер в/н І категорії – 3 нашим колегам; присвоєно педагогічне звання «майстер в/н ІІ категорії – 1 чол.; присвоєно педагогічне звання викладач –методист – 3 чол.; присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» – 1 чол.; підтверджено кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» та педагогічне звання «викладач-методист» – 2 чол.; підтверджено кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» – 1 чол.;присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст ІІ категорії» – 1 чол.; присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст І категорії» – 1. чол.; встановлено 14 т.р. – 1 чол.; встановлено 12 т.р. – 1 чол.

Виховна робота
Реалізація концепції національно-патріотичного виховання В умовах воєнної агресії російської федерації в Україні національно-патріотичне виховання є одним із пріоритетних напрямів діяльності держави суспільства щодо розвитку національної свідомості на основі суспільно-державних (національних) цінностей (самобутність, воля, соборність, гідність), формування в громадян почуття патріотизму, поваги до Конституції Законів України, соціальної активності та відповідальності за доручені державні та громадські справи, готовності до виконання обов'язку із захисту незалежності та територіальної цілісності України.
В роботі з національно-патріотичного виховання слід керуватися:
– наказом МОНУ від 06.06.2022 р. № 527 «Про деякі питання національно-патріотичного виховання в закладах освітиУкраїни та визнання таким, що втратив чинність, наказу Міністерстваосвіти і науки Українивід 16.06.2015 р. № 641»;
– листом МОН Українивід 10.06.2022 р. № 1/6267-22 «Про деякі питання національно-патріотичного виховання в закладах освітиУкраїни» Стратегічні підходи до національно-патріотичного виховання дітей та молоді визначені в Указі Президента України від 05.2019 р. № 286/219 «Про Стратегію національно-патріотичного виховання». Постановою Кабінету Міністрів України від 09.10.2020 р. № 932 затверджено План дій щодо реалізації Стратегії національно-патріотичного виховання на 2020-2025 роки. Державну цільову соціальну програму національно-патріотичного виховання на період до 2025 року затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 30.06.2021 р. № 673.

Реалізація всіх напрямків виховної роботи здійснювалась через заходи, які були передбачені річним планом роботи і враховували особливості виховання особистості та відображалися в системі загально училищних заходів, органів учнівського самоврядування, роботі з батьківською громадськістю.

Серед основних завдань виховної роботи закладу були наступні:
– забезпечити доступність до якісної освіти усіх здобувачів освіти закладу, сприяти збереженню мережі та контингенту. З цією метою підвищувати іміджеві характеристики освітнього закладу щодо надання якісних освітніх послуг.
– продовжити роботу по формуванню у здобувачів освіти навичок здорового способу життя.
– забезпечити соціальний захист здобувачів освіти.
– підвищити ефективність роботи з попередження дитячого травматизму як під час освітнього процесу так і поза межами закладу.
– посилити спрямованість виховної роботи на формування у здобувачів освіти любові до Батьківщини, громадянських якостей.
– популяризувати культурне розмаїття, історичну спадщину країни, рідного краю; формувати історичну пам’ять підростаючого покоління, забезпечити духовну єдність поколінь.
– сприяти формуванню духовно-моральних взаємин між усіма учасниками освітнього процесу, толерантного ставлення до представників інших народів, культур і традицій, до однолітків, батьків, інших людей; вихованню пошани та любові до культурного спадку свого народу та мистецтва, культивуванню кращих рис української ментальності: працелюбності, свободи, справедливості, доброти, чесності, відповідального ставлення до природи.
– активізувати застосування сучасних форм і методів правової та превентивної освіти, формування здорового способу життя, фізичного розвитку і культури, спрямованих на формування сталої відповідальної поведінки, імунітету до негативних впливів соціального оточення.

Система виховної роботи освітнього закладу була зорієнтована на особистість як відправний компонент і кінцевий результат, на її розвиток, духовне і моральне збагачення і носила плановий, цілеспрямований характер.

Головним результатом діяльності системи виховання впродовж 2022/2023 н.р. є свідоме дотримання більшістю здобувачів освіти встановлених правил, вимог, норм, прийнятих у суспільстві, виховання патріотизму, громадянської відповідальності, самодисципліни та організованості. Протягом року були проведені загальноучилищні заходи: Тиждень національно – патріотичного виховання (жовтень 2022), заходи до Дня фізичної культури та спорту, до Всеукраїнського дня бібліотек, до Дня Захисника України, до дня вшанування пам’яті жертв Голодомору 32-33 років, Дня Збройних Сил України, Дня української хустки під гаслом «Хустку одягає – Перемогу закликаю», до Дня Соборності України, Дня пам’яті Героїв Крут, «24 лютого. Рік, що нас змінив», До дня пам’яті та примирення, Дня Європи, Дня вшанування пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу, до Дня вишиванки. У навчальному році значно покращилась якість проведення годин спілкування, тематичних вечорів які організовувались в умовах всебічного використання мультимедійного устаткування і цікавих навчально – виховних матеріалів, які представили вихователі: Зінькова Н.І., Кублій І.М., Сизова В.Г., Дудар О.В., Щербина Ю.А., Вихованець Г.В., Овчаренко Л.Г.

В умовах дистанційного навчання велика частина виховної роботи проводилася з використанням соціальних мереж.
– обласний конкурс патріотичної пісні «Україна – єднає нас» – Гран-прі, та ІІ місце (керівник Чернявська Ю.О.);
– обласнй етап Всеукраїнського фестивалю «Розстріляна молодість» – І місце (керівники Мовчан Артем Іванович – хореограф, Шуліка Наталя Іванівна –керівник театральної студії «Діалог») ;
– обласний фестиваль-огляд художньої самодіяльної творчості «Подільські зорі» на тему: «Ти будеш жити, Україно, – країна щастя і добра!» -у номінації «Сучасний сольний танець» – І місце (учениця групи К-19-20 Шумейко Влада, художній керівник Артем Мовчан);
– обласний фестиваль-огляд художньої самодіяльної творчості «Подільські зорі» на тему: «Ти будеш жити, Україно, – країна щастя і добра!» у номінації «сучасний танець» – І місце гурток сучасного танцю «Нове покоління»(художній керівник Артем Мовчан);
– обласний фестиваль-огляд художньої самодіяльної творчості «Подільські зорі» на тему: «Ти будеш жити, Україно, – країна щастя і добра!»у номінації «Вокальне тріо» – диплом І ступеня (вокальне тріо учасниць гуртка естрадного співу «Фієста», художній керівник Юлія Чернявська);
– обласнй етап Всеукраїнської виставки-конкурсу «Знай і люби свій край» – два І місця, одне ІІ місце (керівник Федорова Л.Ю.);
– обласна етап Всеукраїнської виставки-конкурсу «Наш пошук і творчість тобі, Україно!» розділ «Архітектура та будівництво» – І місце (керівник Каплінський Р.С.);
– обласний конкурс на кращий дизайн проект «Намалюй свій світ» – ІІІ місце (керівник Залуцька Т.Р.);
– обласний конкурс плакатів «Слава Героям – Захисникам України» – І місце (керівник Каплінський Р.С.);
– обласна етап Всеукраїнського конкурсу «Моя батьківщина Україна!» – І місце (керівник Овчаренко Л.Ф.);
– обласний конкурс творчих проектів «Безсмертний подвиг Українського Воїна- визволителя» – І місце (керівники Бабій Л.І., Іванчишена О.В.);
– арт-проект «Шевченкові читання: нас єднає слово Кобзаря» – ІІІ місце ( керівник Овчаренко Л.Ф.);
– обласний конкурс музейних експозицій «Україна – нездоланна!» у номінації «Хоробрі серця земляків. Віримо в ЗСУ» робота під назвою «Так постає з населення народ…»- І та ІІ місця ( керівники Хомрійчук В.О., Іванчишена О.В);

– ІІІ місце у Відкритому чемпіонаті м.Вінниці з волейболу серед дівчат (Каплінський Р.С.);
– І місце у Всеукраїнській Спартакіаді з волейболу серед здобувачів освіти ЗП(ПТ)О (тренер Каплінський Р.С.);
– обласний етап Всеукраїнського конкурсу робіт юних фотоаматорів «Моя Україно!» – п’ять І місць, п’ять ІІ місць, два ІІІ місця (керівники Кравченко В.Ф., Кубович М.О.);
– обласний конкурс соціальних буклетів «Bellieveme» («Повір мені») – І місце (керівники Іванчишена О.В., Залуцька Т.Р.);
– обласний конкурс «Мій край – моя історія жива» – І місце( творча група Іванчишена О.В., Зінькова Н.І., Кубович М.О., Овчаренко Л.Ф., Бабій Л.І.).

Контроль за навчально-виховним процесом
Контроль за навчально-виховним процесом здійснюється згідно з планом внутрішнього контролю, який є складовою частиною плану роботи закладу на поточний рік і охоплює всі сторони діяльності навчального закладу.
Матеріали перевірок аналізуються на педрадах, плануються відповідні заходи, контролюється їх виконання.
З метою здійснення внутрішнього контролю проводяться ДКР, за результатами яких можна оцінити рівень знань, умінь і навичок учнів.
Результати контролю знань за рік:
– ДКР – якість знань із загальноосвітніх дисциплін становить- 39,2%.
– Результати виконання комплексних кваліфікаційних робіт: теоретична частина–69,3 %, практична частина – 84,95% .

Охорона праці
Згідно з вимогами законодавства України в центрі створена служба охорони праці та безпеки життєдіяльності. З метою запобігання травматизму та поліпшення безпеки життєдіяльності учасників навчально-виховного процесу розроблений план роботи на поточний навчальний рік, який аналізується на інструкційно-методичних нарадах, видаються відповідні накази.
Територія і приміщення училища утримуються в належному протипожежному стані, є в наявності необхідна документація.
Відповідно до санітарно-епедемічних вимог здійснюються профілактичні заходи, організовуються навчання знадання першої домедичної допомоги, тощо

Соціальне партнерство
Динамічно зростають контакти Центру з соціальними партнерами – організаціями, підприємствами – роботодавцями: ПрАТ «Володарка», ТОВ «Елегант», Вінницькою фабрикою «Динамо», студією флористичного дизайну «Вівальдія», ПП «Одігірія», флористичні магазинами, фотостудіями «Імідж- сервіс», «Фуджі», «На Парижі» спілкою перукарів України. Співпраця з провідними фірмами-постачальниками косметичної продукції (МАТRIX, ESTEL, Фарбест, Сoofansе, Lucsore; Pnb) дозволяє не тільки знайомити здобувачів освіти з новою інформацією шляхом проведення семінарів та майстер-класів, а й запроваджувати у навчальний процес й самі препарати та інноваційні технології безпосередньо.
Виклики сьогодення, наявність досить жорсткої конкуренції на ринках праці і освітніх послуг вимагають вирішення низки важливих завдань: проведення постійного моніторингу ринку праці; укладання трьохсторонніх договорів з роботодавцями на первинну професійну підготовку і професійно-технічне навчання.

Волонтерська робота.
Війна внесла корективи в освітній процес, проте не змінила ставлення кожного з нас до таких загальнолюдських цінностей як доброта, співчуття, взаємодопомога, доброзичливість, та звичайно ж, патріотизм.
У центрі створений хаб соціальної допомоги. У ньому діють блоки: швейний, перукарський, побутовий, гуманітарний.
Колектив опікується тимчасово переміщеними особами. Співпрацюємо з волонтерськими організаціями щодо забезпечення тимчасово переміщених осіб одягом, продуктами, засобами гігієни. У швейних майстернях працівниками закладу виготовляється продукція для потреб ЗСУ. Виготовлялись окопні свічки.
Співпрацюємо з військовим госпіталем та медичними закладами. Пораненим бійцям виготовлено і передано більш ніж 1500 одиниць нижньої білизни та надавалось перукарське обслуговування. Більшість працівників зробили перерахування коштів на рахунок ЗСУ.

Пріоритетні завдання на найближчий період:
– виконання регіонального замовлення;
– створення позитивного іміджу освітнього закладу;
– створення навчально-практичного центру з підготовки кравців, закрійників (виконання будівельно-ремонтних робіт, закупівля і встановлення нового обладнання);
– оновлення бази цифрової техніки;
– підвищення кваліфікації педагогів з цифрової компетентності;
– участь у обласній грантовій програмі розвитку інформаційних технологій в закладах освіти ;
– налагодження і підтримання зв’язків з соціальними партнерами ( системне оновлення переліку базових підприємств);
– стажування педагогічних працівників на кращих підприємствах;
– організація виробничої практики на сучасному обладнанні;
– упровадження неформальної та інформальної освіти – навчання за окремими модулями, короткострових курсів;
– перепідготовки робітників для потреб економіки;

– творчий педагогічний пошук в процесі реалізації науково-методичної проблеми “Формування конкурентно-спроможних кваліфікованих робітників через створення сприятливого освітнього середовища на засадах педагогіки партнерства в умовах реалізації компетентнісного підходу”;
– створення соціально-педагогічних умов для реалізації національно-патріотичного виховання;
– створення сприятливих умов для фізичного, психічного, інтелектуального, соціального становлення здобувачів освіти;
– продовження роботи щодо облаштування найпростіших укриттів;
– забезпечення захисту прав і свобод дітей, допомога у вирішенні проблем адаптації учнів І курсу до закладу освіти;
– створення умов для гармонійного розвитку особистості; проведення предметних олімпіад і конкурсів, залучення учнів до участі в інтернет-олімпіадах тощо;
– мотивування та підготовка здобувачів освіти до участі у Всеукраїнських та міжнародних конкурсах професійної майстерності;
– продовження співпраці з вінницькими і міжнародними волонтерськими організаціями щодо надання внутрішньо переміщеним особам матеріальної і психологічної підтримки та допомоги ЗСУ.

Ми і надалі налаштовані наполегливо і віддано працювати над підвищенням престижності закладу, професійної освіти і робітничих професій, а саме найголовніш не очікуваючи нашу Перемогу у цій кривавій війні, а усіма можливими діями її наближати.

Поділитися: